#MİM: Yak/Yeniden Yaz/Tekrar Oku
Herkese merhabaa.
Epey olmuş yine ben yazmayalı, özlemişim blog alemini. En son sınavlar falan diyerek veda etmiştim sizlere. Sınavlar bitti bitmesine de hala bir kitap bile bitiremedim ben. Yine yakınmaya geldim a dostlar. Şuan Locke Lamora'nın Yalanları'nı okuyorum da çok başlarda olduğumu düşünürsek yazısını girmem sanırım biraz zaman alacak.

Her neysee, bugün konumuz bir mim. Yine bir kaç gün gecikmeli bir mimle karşınızdayım. Sevgili suleuzundere ve ohyoulovemetoo bloglarının şirin sahibeleri beni bu güzel mimle mimlemişler, ben de fırsat bu fırsat dedim.

Kurallarımız şöyle: 

- Okumuş olduğumuz kitaplardan 3 tane rastgele seçiyoruz.

- Bunlardan birini yakmayı, birini tekrar yazmayı, birini de tekrar okumayı tercih ediyoruz.

- Bunu (en az) üç tur tekrarlıyoruz.

1. TUR


Yak >> Muhteşem Yaratıklar

Acımadım yaktım. Çünkü genelde ben bir kitabı  bitirip beğenmemişsem, aradan uzun bir süre geçince "yok ya okadar da kötü değildi aslında" falan derim. Ama Muhteşem Yaratıklar kötü olan ve kötü kalan ender kitaplarımdan.

Yeniden Yaz >> Marslı

Şimdi Marslı'yı görünce bazılarınız isyan etmiş olabilir, tamam gerçekten çok güzeldi. Beni de konusu çok çok heyecanlandırmıştı ama sorun şu ki ben Marslı'yı an-la-ya-ma-dım. Bu nedenle Andy kusura bakmasın ama ben tekrar yazıyorum.

Tekrar Oku >> Karanlık Ateş

Ateş serisinin ilk kitabı Karanlık Ateş, ama benim burada kastım seriyi baştan okumak. Şimdi bir Barrons okumak fena olmazdı doğrusu.

2. TUR


Yak >> Şahane Hatalar

Kitap hakkında diyebilecek bir şey bulamıyorum çünkü hemen hemen hepsi ölümle sonuçlanan saçma tercihler yaptığınız saçma ötesi bir kitaptı.

Yeniden Yaz >> Yandaş

Çoğunuz neden yeniden yazmak istediğimi biliyorsunuz zaten. Olmadı o son ı ıh, hiç olmadı. Veronica bize bunu yapmayacaktı, kusura bakmasın.

Tekrar Oku >> Felsefe Taşı

Vee tabii ki böyle bir liste Harry Potter'sız düşünülemezdi. Tekrar değil; tekrar, tekrar, tekrar okusam da bıkmam.

3. TUR 


Yak >> Unutulan Kraliçe

Yaklaşık bir 5-6 sene önce okumuştum, Daha konusunu okurken unuttuğum için yakmaya karar verdim.

Yeniden Yaz>> Evrenin Ötesi

Ben bu türde kitaplara gerçekten bayılıyorum ama Evrenin Ötesi'nde eksik olan bir şeyler vardı(inandırıcılık gibi) bu nedenle devam edemedim seriye.

Tekrar Oku>> Bana Dokunma

O kadar çok sevdim ve devam etmek istiyorum ki seriye bir türlü fırsat olmuyor, uzun bir zaman önce okuduğum için de ilk kitabı tekrar okuyup devam etmek istiyorum.

4. TUR


Yak>> Köpek Düşleri

Konusu şöyle: Ergen bir çocuk vardı... Ee... En son uluyodu... Yaktım gitti.

Yeniden Yaz>> Senden Önce Ben

Yandaş'ta olduğu gibi bunu da yeniden yazmamın nedeni o kötü son'dan dolayı. Kabul edin siz de beğenmediniz.

Tekrar Oku>> Yoklar

İsmi geçince bile heyecanlanıyorum. İnanılmaz, inanılmaz muhteşem bir seri. Okumadıysanız sakın es geçmeyin.Eveet, benim tercihlerim böyleydi ama gerçekten çok zorlandım seçim yaparken. Bu nedenle şu kadarcık yazıyı yazmam 2 gün sürdü. (Tamam, biraz tembelim) Bunu yaksam mı, yeniden mi yazsam falan çok kararsız kaldım ama fark ettim ki okumuş olduğum kitaplar arasında yakılacak kitap yok derecesinde azmış. Bu da beni çok mutlu etti. Tabii ki ne kadar kötü olursa olsun yine de biz kitapları yakmıyoruz :) 

Son olarak, şimdi birilerini mimlemem gerekiyor ancak mimlemek istediğim bloggerlar çoktan yapmış olduğu için, ben mimlenmek isteyen herkesi mimliyorum :)
Next PostSonraki Kayıt Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

9 yorum:

 1. Seni ben de mimledi ama. Demek ki benim yazımı görmemişsin.

  Harry Potter'ı ben de tekrar okuyacağım ama 5-10 sene sonra okumayı düşünüyorum.

  Senden Sonra Ben'i okumadım ama filmini izlemek istiyorum. Fragmanı çok güzeldi. Sonu mutsuz bitiyormuş ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa, ben de seni mimlemek istiyordum ama yaptığını görünce okuyamadan geçtim. :( Mahçup oldum şimdi. Telafi sayılırmı bilmiyorum ama hemen düzeltiyorum :)

   Sil
 2. Şahane Hatalar'ı ben çok merak ediyorum ama hep olumsuz yorumlar görüyorum. Yine de ilginç geliyor :D Olumsuzluklara rağmen yılmıyorum ama okumuyorum da :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha, okumadan önce ben de senin gibi düşünüyordum. Ama cidden gereksiz bir kitap ya. Bir de mesela okumak falan diyoruz ya toplasan 1 saati bulmuyor bitirmek, merak gidermek için okunur yani :D

   Sil
 3. Çoğuna katıldığım bir mim olmuş. Çok güzel^^

  YanıtlaSil
 4. Bu mimi benim de yapmam gerekiyor, açıkçası dediğin gibi bende yazarken zorlanacağımı düşünüyorum. Okuması çok zevkli ama yazması zor :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle ama bir yandan da okuduğun kitaplara tekrar bir göz atma, hatırlama fırsatı sunduğu için zevkli de. :)

   Sil